Finansowanie

Trzy sposoby finansowania

Zakup nieruchomości nie koniecznie musi wiązać się z kupowaniem go za gotówkę lub przy pomocy standardowego kredytu hipotecznego. Coraz to większe wymagania ze strony banków co do zdolności kredytowej, przyczyniają się do powstawania nowych form finansowania. Kupując u nas mieszkanie, możesz wybrać jeden z indywidualnych produktów finansowych, które oferujemy. Zostały przygotowane tak, aby cały zakup był opłacalny dla Ciebie — nawet w sytuacji, gdy planujesz go jako inwestycję i późniejszy wynajem.  Wybierz jedną z form finansowania – w zależności od tego, czy potrzebujesz mieszkania dla siebie, czy też jako dodatkowe źródło dochodu. Każda opcja ma bardzo przejrzyste warunki. Proces pozyskania środków na zakup nieruchomości  jest bardzo prosty – dzieli się na jasne w swoich zasadach etapy. Jeżeli masz jeszcze wątpliwości lub pytania, możesz zawsze do nas zadzwonić albo umówić się w naszym biurze. Jeśli jesteś zabiegany i masz mało czasu – zostaw wiadomość poprzez formularz kontaktowy na naszej stronie.

Głównym celem naszych programów finansowych, jest możliwość rezerwacji mieszkań bez ryzyka utraty opłaty rezerwacyjnej oraz skorzystanie z Rządowego programu bezpieczny kredyt 2%, ale również przesuniecie terminu zapłaty do momentu, aż stopy procentowe będą na niższym poziomie. Szansę spokojnego przesuniecie terminu zakupu otrzymacie z programem finansowania - Zakup z wynajmem do 24 miesięcy. Inwestorzy którzy kupują lokale mieszkalne z przeznaczenie na wynajem, mogą skorzystać z opcji podziału lokalu na 2 mniejsze oraz z finansowania 5/95% - płatność końcową tj. 95% możemy przesunąć nawet do końca grudnia 2023r.

Zakup mieszkania z Rządowym programem wsparcia kredytobiorców - bezpieczny kredyt 2%

Etap 1

Zapoznaj się z warunkami

Zapoznaj się z Rządowym programem wsparcia kredytobiorców – bezpieczny kredyt 2 % ze stałymi ratami i wsparciem Rządowym przez 10lat.

Etap 2

Opłata rezerwacyjna

Wpłać opłatę rezerwacyjną w wysokości 3% wartość mieszkania.

Etap 3

Uzyskaj gwarancję ceny

Przy rosnących cenach nieruchomości i drożejących kredytach, zakup mieszkania jest często marzeniem trudnym do zrealizowania. Z naszym programem pokonaj inflację, zarezerwuj mieszkanie i poczekaj spokojnie z gwarancją ceny zakupu do III kwartału roku 2023. W tym okresie wejdzie w życie Rządowy program wsparcia kredytobiorców pragnących zakupić swoje pierwsze mieszkanie – bezpieczny kredyt 2%

Etap 4

Złóż wniosek

Złóż wniosek kredytowy w III kwartale 2023r. na zakup zarezerwowanego mieszkania z gwarancją ceny zaraz po wprowadzeniu rządowego wsparcia dla kredytobiorców pragnących zakupić swoją pierwszą nieruchomość.

 

Etap 5

Sfinalizuj zakup

Po otrzymaniu kredytu sfinalizuj zakup mieszkania i ciesz się bezczynszowym mieszkaniem lub w przypadku negatywnych decyzji kredytowych, lub brakiem wejścia w życie Rządowego programu wsparcia kredytobiorców oddamy całą opłatę rezerwacyjną w wysokości 3%

Przykład: Zarezerwuj mieszkanie i wpłać 3% wartości mieszkania (np. mieszkanie 2.2 z dwoma miejscami parkingowymi i ogrodem, o wartości 621780zł) tj. 3% z 621780,00zł = 18653,4zł, Po wejściu w życie Rządowego programu wsparcia kredytobiorców złóż wniosek kredytowy i otrzymaj kredyt ze wsparciem Rządowym. Po otrzymaniu kredytu dopłać pozostałą kwotę 97% i ciesz się swoim nowym bezczynszowym mieszkaniem. W przypadku negatywnej decyzji kredytowej oddajemy 3% wpłaty rezerwacyjnej tj. 18653,4zł.

Zakup mieszkania z wynajmem do 24 miesięcy.

Etap 1

Wkład własny

Wpłać 5% wkładu własnego wartość mieszkania

Etap 2

Wynajmij mieszkanie na 12 lub 24 miesiące

Wynajmij nowe wykończone mieszkanie pod klucz za 3900 zł/mc+ opłaty za media z możliwościa zwrotu 1200zł/mc . Każde mieszkanie posiada ogródek i 2 miejsca parkingowe.

Etap 3

Mieszkaj przez rok lub dwa lata

Komfortowo mieszkaj i korzystaj z nowego kompletnie wykończonego mieszkania bez kredytów i bez ryzyka zmiany ceny zakupu.

Etap 4

Rozważ zakup w dowolnym momencie - w czasie 24 miesięcy

Poczekaj na spadek stóp procentowych lub skorzystaj z programu bezpieczny kredyt 2% i rozważ zakup w czasie 24 miesięcy. Jeżeli zdecydujesz się na zakup mieszkania odzyskasz zwrot 1200 zł z każdego czynszu najmu. Decyzję o zakupie mieszkania możesz podjąć w dowolnym momencie twania najmu lokalu mieszkalnego. Po zakupie mieszkanie przechodzi na bezczynszowe.

Rezygnacja

Co w przypadku rezygnacji?

Jeżeli rezygnujesz z zakupu po 12 lub 24 miesiącach odzyskujesz 5% wkładu własnego.

Przykład: Wpłacasz 5% wartości wykończonego pod klucz mieszkania (powierzchnia mieszkania 72,2m2 + 2parkingi + ogródek) tj. 5% z 740000,00zł = 37000,00zł, Podpisujesz umowę najmu mieszkania na 12 lub 24 miesiące, dokonujesz zakupu nieruchomości, np. w 20 miesiącu najmu Ideadeweloper zwróci Tobie (20x1200zł = 24000,00zł), aż 24000,00 zł. Po zakupie mieszkania lokal przechodzi na bezczynszowy.

Zakup mieszkania z przeznaczeniem na wynajem lub cześciowy wynajem

Etap 1

Wybierz wariant finansowania

Dokonaj zakupu nieruchomości w finansowaniu 5%/95%, tj. 5% przy podpisaniu umowy deweloperskiej, a resztę tj. 95% (wpłata 95% nawet do końca roku 2023) przy umowie przeniesienia własności lub skorzystaj z oferty:

  • Zakup mieszkania z wynajmem 12/24 miesięcy
  • Zakup mieszkania z rządowym programem wsparcia kredytobiorców – kredyt na 2%

Etap 2

Wpłata 5% wartości nieruchomości

Dokonaj zapłaty 5% wartości nieruchomości oraz wpłać 10000zł za zmiany dotyczące podziału mieszkania na 2 mniejsze lokale dwupokojowe.

Etap 3

Wykończ i podejmij decyzję

Wykończ i wynajmij 2 lokale mieszkalne 2 pokojowe, lub zamieszkaj w pierwszym lokalu a drugi lokal wynajmij.

Etap 4

Spłać resztę wartości nieruchomości

Po zakonczeniu prac wykończeniowych lub wcześniej przystąp do umowy przeniesienia własności i zapłać pozostałą część wartości nieruchomości tj 95%

Etap 5

Mieszkaj lub wynajmuj

Ciesz się dodatkowym wpływem środków z najmu 2 mieszkań lub mieszkaj komfortowo w jednym lokalu a drugi lokal wynajmij i ciesz się wpływem środków z najmu z drugiego lokalu

Przykład: Podpisz umowę deweloperską i wpłać 5% wartości nieruchomości (np. mieszkanie 2.2 z dwoma miejscami parkingowymi i ogrodem, o wartości 621780zł) tj. 5% z 621780,00zł = 31098,00zł, zapłać10000zł za zmiany dotyczace podziału mieszkania na 2 mniejsze lokale 2 pokojowe, wykończ 2 lokale mieszkalne we własnym zakresie, wpłać pozostałe 95% i podpisz umowę przeniesienia własności, wynajmij lokale mieszklane i ciesz się dodatkowymi środkami finasowymi.

ideadeweloper.pl

3 sposoby finansowania

Wybierz najlepszy sposób na finansowanie zakupu nieruchomości, którą wybrałeś. Nie musisz decydować się na klasyczny kredyt hipoteczny, a termin zakupu możesz przesunąć nawet do 24 miesięcy — wypróbuj inne metody pozyskania środków!